• Meal Baskets Are Back This Holiday! Build Your Own or Purchase a Gift Set!

  • The Pasta Lovers Basket

  • Build your own pasta dishes with ingredients straight from our kitchen!
  • The Antipasto Basket

  • A sweet and savory basket, with snacks for a perfect evening spent at home!
  • The Ultimate Meal Basket

  • Loaded with our favourite items! We've got you covered for your evening dinners!

Meal Baskets Are Back This Holiday! Build Your Own or Purchase a Gift Set!

Order Now

The Pasta Lovers Basket

Build your own pasta dishes with ingredients straight from our kitchen! Order Online

The Antipasto Basket

A sweet and savory basket, with snacks for a perfect evening spent at home! Order Online

The Ultimate Meal Basket

Loaded with our favourite items! We've got you covered for your evening dinners! Order Online

Here's How it Works

Place your orders online by Sunday at 10pm each week. Deliveries will be made every Wednesday*. Pick Up will be available every Thursday. Select your preference upon checkout!

If you would like to send as a gift at a later date, you can indicate at check out!

Minimum $75/ Order

All basket items are prepared in-house and sourced locally!

Select Your basket Option

  • The Ultimate Meal Basket
    Regular price
    $200.00
    Sale price
    $200.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Pasta Lovers Basket
    Regular price
    $150.00
    Sale price
    $150.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • The Antipasto Basket
    Regular price
    $100.00
    Sale price
    $100.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Lasagna (Half Tray)
    Regular price
    $18.00
    Sale price
    $18.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Tonnarelli Pasta (3-4 portions)
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Creste Di Gallo Pasta (3-4 portions)
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fresh Lumache Pasta (3-4 portions)
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • White Pork Ragu Sauce (1/2L)
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomato Pomodoro (garlic, basil) 1/2L
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Spicy Sausage Rose Sauce 1/2:
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW Fresh Sausages (Oregano, Garlic), 3 pack
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Applewood Smoked Capocollo Sliced Ham
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Roasted Eggplant Dip with Sumac
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Marinated Olives
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Glera | Fidora Prosecco | Italy | NV
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out